phone-call

Ми з вами зв'яжемось

Залиште ваш номер телефону і ми обов'язково вам перетелефонуємо!

С/КАС: Посилання на веб-сторінки з розміщеними відеозаписами, зокрема на ютуб, не є доказами; у справі повинні бути електронні носії відеозаписів досліджені під час судового розгляду (ВС/КАС у справі справа № 826/19844/16 від 18 квітня 2018р.)

черв. 11 2018

Фабула судового акту: Ютуб це не абсолют, або тільки посилання на відеохостинг з реальним записом замало, щоб бути належним та достатнім доказом. 

 

Верховний Суд на прикладі справи про оскарження кандидатом результатів конкурсу на заміщення вакантної посади для проходження публічної служби чітко та зрозуміло висловився з приводу оцінки відео з ютубу як доказів на підтвердження позовних вимог.

Суди першої та апеляційної інстанції погодилися з позивачем, про те що посилання на відео на ютубі є відеодоказами, які фіксують порушення правил проведення конкурсу та доводять помилковість визначення переможця відповідачем. Так на відеозаписах розміщених на відеохостингу  зафіксовано: використання окремими учасниками конкурсу  та членами Комісії мобільних телефонів, спілкування один з одним та зі спостерігачем, залишення аудиторії під час проведення відповідної конкурсної процедури.

Проте, ВС не погодився з цим, зазначив що суди першої та  апеляційної інстанцій порушили принцип повного, беспосереднього, об'єктивного та всебічного з’ясування  обставин справи, скасував судові акти та направив справу на новий розгляд до суду першої інстанції

Логіка ВС проста:  оскільки інформація з мережі Інтернет може бути змінена або видалена, вона підлягає обов'язковому дослідженню безпосередньо в ході судового розгляду з долученням її до матеріалів справи на електронних носіях.

ВС підкреслив, що хоча відеозаписи на ютубі та інших відеохостингах є загальнодоступними, це ще не означає, що такі відеозаписи є загальновідомими. Тобто інформація, яка міститься на цих записах автоматично не може вважатися загальновідомими фактами та підлягає обов’язковому дослідженню у судовому засіданні.  

Специфіка дослідження звуко- і відеозаписів передбачає відтворення звукозапису і демонстрацію відеозапису у залі судового засідання з відображенням у журналі судового засідання основних технічних характеристик обладнання та носіїв інформації і зазначенням часу відтворення (демонстрації). Цього не відбулося ні в суді першої, ні в суді апеляційної інстанції. 

Таким чином, посилання на відеозаписи на ютубі  є доказами, які були досліджені судами з порушенням вимог адміністративного процесу.