phone-call

Ми з вами зв'яжемось

Залиште ваш номер телефону і ми обов'язково вам перетелефонуємо!

Розробляється регламент Вищої ради правосуддя

лип. 06 2016

У Вищій раді юстиції стартувала робота над регламентом Вищої ради правосуддя. Над документом також працюватимуть експерти Асоціації правників України та проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні».

Як повідомили "ЗіБ" у ВРЮ, перше засідання робочої групи відбулось 4 липня.

Зауважимо, згідно зі змінами до Конституції Вища рада юстиції має бути реорганізована у Вищу раду правосуддя. Вища рада правосуддя займатиметься наступним:

- вноситиме подання про призначення судді на посаду;

- ухвалюватиме рішення стосовно порушення суддею чи прокурором вимог щодо несумісності;

- розглядатиме скарги на рішення відповідного органу про притягнення до дисциплінарної відповідальності судді чи прокурора;

- ухвалюватиме рішення про звільнення судді з посади;

- надаватиме згоду на затримання судді чи утримання його під вартою;

- ухвалюватиме рішення про тимчасове відсторонення судді від здійснення правосуддя;  

- вживатиме заходів щодо забезпечення незалежності суддів;

- ухвалюватиме рішення про переведення судді з одного суду до іншого, виконуватиме інші функції відповідно до закону.

Для повноцінної реалізації цих змін необхідно, щоб набрав чинності Закон «Про судоустрій і статус суддів» (досі не підписаний Президентом України) та було прийнято Закон «Про Вищу раду правосуддя», робота над яким триває. 

Відзначається, що дискусія торкнулася проблемних питань відповідно законопроекту, зокрема щодо доцільності впровадження принципу змагальності у дисциплінарний процес, а також обсягу прав заявника та судді, процедури оскарження рішень дисциплінарних палат Вищої ради правосуддя та забезпечення права на захист, необхідності більш чіткого врегулювання строків розгляду дисциплінарних справ, у тому числі і в майбутньому Регламенті Вищої ради правосуддя, та інших питань.

Від Проекту ЄС участь у першому засіданні робочої групи взяли міжнародний експерт проекту, суддя апеляційного суду Литви Артурас Дрюкас, національний експерт проекту Юлія Землицька. Крім того, президент Асоціації правників України Денис Бугай, експерт проекту «Ефективність дисциплінарних органів в системі судочинства» Ярина Дупай. Від Вищої ради юстиції – члени секції ВРЮ з питань призначення суддів на посади та звільнення їх з посад Наталя Волковицька, Алла Олійник, члени дисциплінарної секції Андрій Бойко, Ірина Мамонтова, Анатолій Мірошниченко, а також працівники секретаріату: начальник відділу міжнародного співробітництва Владислав Гуртенко, начальник відділу взаємодії зі ЗМІ Оксана Лисенко, головний спеціаліст відділу міжнародного співробітництва Дар’я Богатчук.

Джерело: zib.com.ua