phone-call

Ми з вами зв'яжемось

Залиште ваш номер телефону і ми обов'язково вам перетелефонуємо!

Прийнято Закон про амністію у 2016 р.

лип. 07 2016

Депутати проголосували за Закон про амністію у 2016 р. Закон, зокрема, передбачає звільнення від відбування покарання у виді позбавлення волі учасників бойових дій.

За Закон (проект №4255) "Про амністію у 2016 р." проголосувало 247 депутатів. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування і підлягає виконанню протягом трьох місяців.

Зауважимо, Закон було прийнято з редакційними правками.

Окрім звільнення від відбування покарання у вигляді позбавлення волі засуджених за умисні злочини, які не є тяжкими або особливо тяжкими, загальний категорій громадян (вагітні, неповнолітні, інваліди, пенсіонери тощо), передбачено і низку спеціальних категорій.

Так, передбачено звільнення від відбування покарання у виді позбавлення волі на певний строк та від інших покарань, не пов‘язаних з позбавленням волі, осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, брали безпосередню участь в АТО, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах АТО у період її проведення, отримали статус учасника бойових дій, обвинувачених, засуджених за вчинення злочинів, що не є особливо тяжкими злочинами проти життя та здоров‘я особи, та не є діяннями, передбаченими частинами другою, третьою та  четвертою статті 408, статтею 410, частинами другою, третьою та четвертою статті 411 Кримінального кодексу України.

Також за Законом звільняються від відбування покарання у виді тримання в дисциплінарному батальйоні військовослужбовці:

а) засуджені за злочини невеликої та середньої тяжкості;

б) засуджені вперше за тяжкі злочини, якщо вони на день набрання чинності цим Законом відбули не менше половини призначеного строку основного покарання.

Окремо Законом визначено перелік громадян, до яких норми Закону про амністію не застосовуються. До цього переліку, зокрема, увійшли ті особи, які вчинили злочини проти національної безпеки.

Застосування амністії не допускається, якщо обвинувачений (підсудний) або засуджений заперечує проти цього.

Джерело: zib.com.ua