phone-call

Ми з вами зв'яжемось

Залиште ваш номер телефону і ми обов'язково вам перетелефонуємо!

Практику видачі свідоцтв на право власності хочуть відновити

черв. 10 2016

У законодавстві знову пропонують передбачити видачу свідоцтва про право власності  при оформленні права власності на новостворене майно.

Таку ініціативу вніс до парламенту народний депутат Андрій Лопушанський, зареєструвавши відповідний законопроект № 4768 «Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» щодо оформлення права власності на нерухоме майно».

Як зазначається у пояснювальній записці, проект розроблено з метою захисту прав власника новоствореного нерухомого майна шляхом надання йому, за його бажанням, свідоцтва про право власності на нерухоме майно на бланку суворої звітності, з підписом та мокрою печаткою.

Зокрема, у проекті зазначається, що свідоцтво про право власності на нерухоме майно, що підтверджує набуття права власності при проведенні державної реєстрації прав, видається:

1) фізичним та юридичним особам на новозбудовані, реконструйовані об'єкти нерухомого майна;

2) членам житлового, житлово-будівельного, дачного, гаражного чи іншого відповідного кооперативу, які повністю внесли свої пайові внески;

3) юридичним особам у разі внесення до статутного фонду (статутного або складеного капіталу) об'єктів нерухомого майна їх засновниками (учасниками);

4) фізичним особам та юридичним особам, які в разі ліквідації (реорганізації) юридичної особи отримали у власність у встановленому законодавством порядку нерухоме майно юридичної особи, що ліквідується (реорганізується);

5) фізичним особам та юридичним особам, що вийшли зі складу засновників (учасників) юридичної особи за рішенням органу, уповноваженого на це установчими документами, отримали у власність об'єкт нерухомого майна, переданий їм;

6) реабілітованим громадянам, яким повернуто у власність належні їм об'єкти нерухомого майна;

7) у разі виділення окремого об'єкта нерухомого майна зі складу об'єкта нерухомого майна, поділу об’єкта нерухомого майна;

8) у разі об’єднання двох або більше суміжних об’єктів нерухомого майна;

9) фізичним та юридичним особам у разі безоплатної передачі їм земельної ділянки із земель державної, комунальної чи колективної власності за рішеннями органів державної влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування;

10) в інших випадках, встановлених законом.

Свідоцтво про право власності на нерухоме майно оформляється у двох примірниках, один з яких долучається до реєстраційної справи, а другий видається заявникові. Державний реєстратор підписує обидва примірники такого свідоцтва та засвідчує їх печаткою.

У разі коли заявник виявив бажання отримати свідоцтво виключно в електронній формі та зазначив про це в заяві, свідоцтво оформляється в одному примірнику.         

Свідоцтво у паперовій формі оформляється на бланку, зразок та опис якого встановлює Міністерство юстиції.

У разі виявлення у свідоцтві про право власності на нерухоме майно  технічної помилки, допущеної державним реєстратором, заінтересована особа письмово повідомляє у п'ятиденний строк про це державного реєстратора, який перевіряє відповідність відомостей Державного реєстру прав інформації, що міститься у заяві про державну реєстрацію прав та/або їх обтяжень.

Якщо факт невідповідності підтверджено, державний реєстратор безоплатно виправляє допущену помилку в день надходження повідомлення. Виправлення технічної помилки у записах Державного реєстру прав, що була допущена не з вини державного реєстратора, здійснюється за плату.

Нагадаємо, що з 1 січня  2016 року не передбачено видання свідоцтва про право власності на нерухоме майно. Натомість надається інформаційна довідка, яка підтверджує державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно у реєстрі. При цьому у реєстрі в обов'язковому порядку зазначаються відомості про підставу для виникнення права власності.