phone-call

Ми з вами зв'яжемось

Залиште ваш номер телефону і ми обов'язково вам перетелефонуємо!

Міграційна служба готується до видачі ID-паспортів

лип. 20 2016

Минулого тижня парламент підтримав Закон, який дозволяє організувати масову видачу паспортів-карток усім громадянам України.

І хоча Закон ще не підписаний П.Порошенком, міграційна служба почала підготовку до видачі нових документів.

Все це обговорювалось на засіданні колегії Державної міграційної служби за участю керівників структурних підрозділів центрального апарату та керівників територіальних органів служби.

Як пояснили у МВС, зміни, які містяться у новому законі, дозволять видавати нові паспорти з 14 років, перший паспорт видаватиметься безкоштовно, як і раніше.

Серед основних переваг закону називають внесення до чіпу електронного цифрового підпису, реєстраційного номера облікової картки платника податків (ідентифікаційний код), а також збільшення кількості місць, де проходитиме оформлення біометричних документів за рахунок надання необхідних повноважень центрам надання адмінпослуг (ЦНАП).

Головним питанням, яке слід вирішити до набрання чинності законом, – це встановлення захищених каналів зв’язку та обладнання для оформлення документів у підрозділах ДМС. На сьогоднішній день таким обладнанням забезпечено лише 330 з близько 600 підрозділів, однак міграційна служба вже оголосила тендер на закупівлю обладнання через систему публічних закупівель PROZORRO.

Окрім того, обговоривши досвід застосування електронної черги для обслуговування громадян у підрозділах міста Києва, було вирішено запровадити її у всіх областях України.

Джерело: zib.com.ua