phone-call

Ми з вами зв'яжемось

Залиште ваш номер телефону і ми обов'язково вам перетелефонуємо!

Наприкінці листопада 2018 року наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України (МЕРТ) затверджено Порядку ведення Реєстру організацій колективного управління (Реєстр), який набув чинності  у другій половині січня 2019 року.

Фабула судового акта: Між державним підприємством "Львівська залізниця", правонаступником якого є  ПАТ "Українська залізниця", та товариством (позивач) було укладено договори  на надання рекламних послуг, за умовами яких Укрзалізниця розміщує рекламні конструкції, які є власністю товариства, на об'єктах залізничного транспорту, а товариство здійснює оплату згідно виставлених рахунків за розміщення реклами на залізниці. На підставі зазначених договорів Укрзалізницею розміщені рекламні конструкції, які є власністю товариства.

Верховний Суд

Іменем України

Постанова

5 вересня 2018 року                          м.Київ                                №176/2238/17-ц

Верховний Суд у складі колегії суддів другої судової палати Касаційного цивільного суду:

головуючого — ЧЕРВИНСЬКОЇ М.Є.,

суддів: АНТОНЕНКО Н.О., ЖУРАВЕЛЬ В.І. (суддя-доповідач), КРАТА В.І., КУРИЛО В.П.,

розглянувши у порядку письмового провадження без

повідомлення учасників справи касаційну скаргу публічного акціонерного товариства «Комерційний банк» «ПриватБанк» на ухвалу Апеляційного суду Дніпропетровської області від 9.03.2018 у складі судді Єлізаренко І А.,

Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просив, зокрема, визнати незаконним та скасувати Розпорядження районної держадміністрації про звільнення його з посади за власним бажанням.

Ні, не обов'язково. Статтею 6 Закону «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» визначено, що у разі прийняття рішення про зміну нумерації будинків, перейменування вулиць (проспектів, бульварів, площ, провулків, кварталів тощо), населених пунктів, адміністративно-територіальних одиниць, зміни в адміністративно-територіальному устрої на підставі відповідних актів вносяться зміни до реєстру територіальної громади, із збереженням попередніх даних, із подальшим внесенням цієї інформації до Єдиного державного демографічного реєстру в установленому Кабінетом Міністрів України порядку. Зазначені відомості за бажанням особи вносяться до документів, до яких вносяться відомості про місце проживання/перебування.

Фабула судового акта: Ситуація, що стала предметом розгляду в цій справі, вже має певну цікаву історію. Слід нагадати, що зовсім недавно (вирок від 19.02.2018) Печерський районний суд, виправдовуючи підсудного у справі № 757/7651/16-к, зазначив, що держава не вправі застосовувати до особи процесуальний примус у вигляді кримінальної відповідальності за відсутність дозволу, передбаченого законом, поки немає закону, який передбачає отримання цього дозволу. Але у справі № 127/27182/15-к (постанова ВС/ККС від 31.05.18) суд касаційної інстанції дійшов висновку про те, що  відсутність закону щодо порядку надання дозволу на носіння зброї не унеможливлює притягнення особи до кримінальної відповідальності.